+48 502 957 037 biuro@kk-kran.pl

  Sprzęt

  testsdf

  Wynajem sprzętu

  ŻURAWIE SAMOJEZDNE, SAMOCHÓD Z HDS

  Dźwigi, które mamy do zaoferowania to tzw. żurawie samojezdne. Właśnie ta druga nazwa jest nazwą prawidłową, zgodna z oficjalnym nazewnictwem. Niniejsza nazwa żurawie samojezdne używana jest również w przepisach regulujących zasady ich eksploatacji oraz informujących o wymaganiach, jakie należy spełnić by móc używać ich zgodnie z przepisami – np. świadcząc usługę wynajmu dźwigu. 


  Różnica pomiędzy żurawiem samojezdnym, a stacjonarnym czy wieżowym polega przede wszystkim na tym, że mogą się samodzielnie poruszać nie tylko po terenie, na którym są używane, ale również po drogach publicznych. Wszystko dzięki temu, że są zainstalowane na specjalnie skonstruowanym podwoziu samochodowym.


  CHARAKTERYSTYKA ŻURAWI SAMOJEZDNYCH:


  • posiadają wysięgnik mogący wykonywać ruch obrotowy oraz ruch opuszczania oraz podnoszenia;

  • w większość przypadków istnieje możliwość regulowania długości tego wysięgnika, wysięgniki najczęściej wysuwa się teleskopowo;

  • żuraw samojezdny może w stanie obciążonym lub nieobciążonym przemieszczać się bez specjalnie przygotowanej jezdni, zachowując swoją stateczność pod działaniem siły ciężkości;

  • najważniejszymi cechami jakie bierze się pod uwagę dobierając sprzęt do rodzaju zadania, jakie ma wykonać jest długość wysięgnika oraz maksymalny udźwig.


  Nasze żurawie samojezdne idealnie sprawdzą się zarówno do transportu pionowego, jak i bliskiego transportu poziomego. Wykorzystuje się je m.in. do załadunku i rozładunku maszyn, pojazdów lub innych ładunków ponadgabarytowych, układania płyt warstwowych, montażu konstrukcji stalowych, elementów żelbetowych i aluminiowych, reklam, oświetlenia, prac dekarsko-blacharskich itp. Maszyny, na których pracujemy wyprodukowane są przez znane marki: TAKRAF oraz KRUPP. 


  SAMOCHÓD Z HDS


  Samochód z HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie. Pozwala nie tylko na załadunek i rozładunek ciężkich materiałów budowlanych, lecz zarazem umożliwia ich transport w dowolne miejsce, a także podnoszenie i układanie. To znacznie usprawnia pracę, a więc postępuje ona efektywniej, dzięki czemu zwiększa się zysk firmy.


  Dźwig napędzany jest za pomocą pompy hydraulicznej, natomiast kluczowymi elementami całej konstrukcji są podpory stabilizujące, podstawa, kolumna i regulowany, obrotowy wysięgnik. Nie można też zapominać o wymiennych częściach, które stanowią jedną z wielkich zalet całego systemu.


  Tego typu samochody bardzo często posiadają wyposażenie dodatkowe, jak na przykład progi najazdowe i przyczepy, usprawniające wszelkie prace, jakie są wykonywane w budownictwie. Jeśli więc firma jedynie okazjonalnie będzie przewozić duże partie materiałów budowlanych czy gdy potrzebny jej jest transport specjalistyczny, albo kiedy konieczne jest natychmiastowe rozładowanie materiałów budowlanych, warto taki samochód z HDS wynająć. Z wynajmu można skorzystać także przy sprzątaniu po remontach, kiedy niezbędne jest usunięcie kontenerów z gruzem itp.


  Żuraw KRUPP KMK 2025

  Żuraw Kmk 2020